Egzamin młodych karateków w Kaliszu

Ponad 70 zawodniczek i zawodników Kaliskiego Klubu Kyokushinkan Karate David Club wzięło udział w egzaminie na kolejne stopnie w karate, który odbył się w sali Szkoły Podstawowej nr 16.W czwartkowym teście uczestniczyli karatecy w różnym wieku. Ocenie podlegały zwłaszcza walory techniczne. Głównym egzaminatorem był szef Polskiej Federacji Kyokushin sensei Bogusław Jeremicz, posiadacz 5 dana. W skład komisji weszli ponadto sensei Tomasz Jeżyk oraz sempai Anna Bruś. – Egzamin został przeprowadzony według nowych zasad, w których kładzie się nacisk w szczególności na pozycje i dbałość o poprawne wykonanie techniki – wskazuje Tomasz Jeżyk.Dla karateków, którzy przystępowali do egzaminu na niebieski pas, odbyły się walki w pełnym kontakcie. – Egzamin należy zaliczyć do udanych, a całemu egzaminowi towarzyszyło motto „jeśli idziesz w górę, nie oczekuj, że będzie łatwo”. Powtarzamy naszym zawodnikom – musicie wymagać więcej od siebie, nie od innych. To aspekt wychowawczy, który ma miejsce od samego początku w naszym klubie karate. Jesteśmy dumni z naszych młodych i starszych karateków – podkreśla sensei Jeżyk.Po zdanym egzaminie kaliszanie szlifują formę do zawodów, które wkrótce ich czekają. Najpierw, w odmłodzonym składzie, wystartują oni w turnieju w Międzyzdrojach, a potem w Malanowie. Zajęcia i udział zawodników David Club w kolejnych imprezach współrealizowane są ze środków budżetowych Miasta Kalisza.Michał Sobczak, fot. Tomasz Jeżyk   http://www.faktykaliskie.pl/kategorie/sport/karatecy-zdali-egzamin,3266....