Egzamin karate dla dzieci w Kaliszu

W dniu 3 czerwca w Kaliszu odbył się  kolejny egzamin karate na stopnie kyu. Do egzaminu przystąpiło ponad 55 karateków, z Kaliskiego Klubu Kyokushinkan Karate David Club. Tym razem ich starsi  stopniem rówieśnicy musieli poczekać na swoją kolej. Egzamin poprowadził Roman Hadrian posiadacz 3 Dana. Uczestnicy egzaminu musieli zdać test sprawności, kihon podstawowe techniki, kata a zwieńczeniem egzaminu było kumite, czyli walki pełnokontaktowe. Cieszymy się z postawy naszych adeptów, tej sztuki jest to wielki przywilej doskonalić młodzież zarówno pod kątem fizycznym, ale także wychowawczym. W naszym klubie trenują także rodziny, mamy z córkami, ojcowie z synami. Jest to sport dla każdego bez względu na wiek. Ta sobota,  jest ważna dla Pauliny Staszak,która  stoczy walki na macie w Holandii w Międzynarodowym Turnieju Dutch Open. Cały klub wierzy, że uda się godnie reprezentować nasze miasto.